Yaşam

Bir Üniversitenin ‘Kurtlar Vadisi’ Dizisinin Felsefi Tartışılmasına İlişkin Duyurusuna Yorum Yağdı

Yurtdışındaki üniversitelerde dizi ve filmlerin felsefi bir bakış açısıyla tartışılması çok yaygın olsa da ülkemizde bu durum artık pek yaygın değil. Bu nedenle Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen bir etkinlik birçok kullanıcının radarına takıldı. Twitter’da duyurulan etkinlikte Kurtlar Vadisi dizisinin okunacağı belirtilirken duyuru üzerine yorumlar yağdı.

Kaynak:https://twitter.com/academikahlak/sta…

Yurt dışındaki üniversitelerde sinema ve dizi okumaları sıklıkla yapılsa da ülkemizde bu durum şu an çok yaygın değil.

Sinema-Televizyon bölümü öğrencilerinin yanı sıra özellikle felsefi tartışmalar için filmler ve diziler incelenmekte, olaylar daha çok bir filozofun bakış açısıyla ele alınmaktadır.

Dünyada bu kadar yaygınken Türkiye’de bir üniversite, film ve dizi okumalarını felsefi bir tartışma eşliğinde ilgilenenlere sunmak için duyuru yaptı.

Kurtlar Vadisi dizisini düzenli olarak okuyan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi bu okumaların 4’üncüsünü açıkladığında Twitter’da pek çok kullanıcı bu duruma anlam veremedi ve farklı yorumlar yaptı.

“Hegel’e göre Kurtlar Vadisi dizisinin baş karakteri Aslan Akbey mi?” başlığıyla duyurulan etkinlikten yorumları sizler için derledik.

İşte o yorumlardan bazıları:

?

?

?

?

?

?

?

Peki Kurtlar Vadisi Okumaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Katılmayı düşünür müsünüz?

muradiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu