Haber

Yoğun diplomatik trafiğini sürdürdü

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin diplomatik trafiğinde Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskiy, Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Maldivler Devlet Başkanı Muhammed Muizzu ve Hamas Siyasi Ofisi Lideri İsmail’i telefonla aradı. Haniyeh. toplantıyı gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığı’ndan alınan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının sona erdirilmesi, çatışmanın barışçıl yöntemlerle çözülmesi, insani yardımların ulaşmasını sağlamak için atılabilecek adımları görüştüğü telefon görüşmeleri ile diplomatik trafik yürütüyor. Gazze ve sükunetin sağlanması.

Bu kapsamda Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, Maldivler Devlet Başkanı Muhammed Muizzu ve Hamas Siyasi Ofisi Lideri İsmail Haniyeh ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’e ülkelerin İsrail’i durdurması gerektiğini söyledi. . Gerekli çaba gösterilmemesinin telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açacağını, gözlerimizin önünde yaşanan ve görmezden gelinen insani trajedilerin son bulması için Batı ve dünya kamuoyunun bir an önce harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

silopiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu