Teknoloji

sahibinden.com’a Siber Saldırı Doğrulandı: 71 Bin 422 Kullanıcının Verisi Çalındı

Kişisel Bilgileri Koruma Kurumu (KVKK) tarafından yapılan kamuoyu duyurusu ile sahibinden.com’un siber saldırıya uğradığı doğrulandı. Saldırı sonucunda 71 bin 422 kullanıcının bilgilerinin çalındığı öğrenildi.

Teknoloji ve internet dünyasının en değerli sorunlarının başında gelen siber saldırılar, ülkemizdeki değerli teknoloji şirketlerini de etkiliyor.

Geçtiğimiz günlerde sahibinden.com’un siber saldırıya uğradığı haberleriyle karşılaşmıştık.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) tarafından bugün yapılan kamuoyu duyurusu ile sahibinden.com’un siber saldırıya uğradığı doğrulandı.

Sahibi tarafından gönderilen veri ihlali bildiriminde, şirketin siber saldırısı sonucunda bir bilgi ihlali meydana geldiği paylaşıldı. Duyuruda yer alan bilgilere göre, 27 Mart’ta ihlalden etkilenen mal sahibi üyelerinin kişisel bilgilerinin internette paylaşıldığı belirlendi. Veri ihlalinin tam olarak ne zaman meydana geldiğine dair rastgele bir bilgi yok.

Yapılan araştırmada sahibinden.com’un mağaza verilerinin, sahibinden’in web sitesi ve taşınabilir uygulamasında orta yüzlerin çalışması için gerekli web servis içeriklerinin kopyalanarak elde edildiği belirlendi.

Saldırı sonucunda Kullanıcı Kimliği, kullanıcı adı, soyadı, mağaza adı, telefon numarası, e-posta adresi, hesap kayıt tarihi, pozisyon, kullanıcı tipi, mağaza numarası, paket kategorisi, paket durumu, paket süresi, mağaza iş türü , kayıt dönemi Açılış tarihi, mağaza taahhüt başlangıç ​​tarihi gibi bir çok bilgi alındı.

Kaynak: Webrazzi.com

sefaatli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu