Haber

Şırnak Belediyesi İçme Suyu Kullanımına İlişkin Önlemleri Aldı

ŞİRNAK Belediyesi, içme suyunun korunmasına yönelik alınan tedbirler kapsamında, içme suyunu bağ ve bahçe sulama amacıyla kullananların su aboneliklerinin iptal edileceğini ve haklarında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Şırnak Belediyesi, kentteki içme suyu debilerinin azalması nedeniyle bir dizi önlem alındığını duyurdu. Duyuruda, binalardaki su depolarının genişletilmesi ve alt katlara hidrofor takılması kararlarının ardından bağ ve bahçelerde içme suyu kullananların tespiti halinde su aboneliklerinin iptal edileceği belirtildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Bu yıl hava sıcaklıklarının normallerin üzerinde olması ve yağışların az olması nedeniyle içme suyu debilerinde ciddi bir düşüş olduğu tespit edildi. Olası mağduriyetlere yol açmamak adına mevcut binalarda kullanılan hacmin düşük olması sağlandı. Belediyemizce site yönetimleri ve mahalle muhtarlarımız ile yapılan değerlendirme toplantısında belirlenmiş olup, olası olumsuzlukların yaşanmaması adına depoların genişletilmesi veya ilave depo yapılması, alt katlara hidrofor sistemlerinin kurulması yönünde kararlar alınmıştır. Bu konuda site yönetimleri ve diğer binalara ilişkin alınan kararlar kapsamında gerekli tedbirlerin alınması önemle rica olunur.Mevcut abonelerin içme suyunu bağ ve bahçe sulama amacıyla kullandıklarının tespit edilmesi önem arz etmektedir. Su abonelikleri konusunda gerekli hukuki işlemler başlatılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu