Teknoloji

Twitter çöktü: Twitter bir kez daha dünya çapındaki sorunlarla boğuşuyor

Güncelleme: Sorun Türkiye saati ile 15.30’da çözülmüş görünüyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler, zaman çizelgesinin yüklendiğini ve tweet’lerle ilgili sorunun giderildiğini gösteriyor.

Twitter, yaklaşık 1 saattir küresel bir sorun yaşıyor ve birçok kullanıcı zaman akışı akışlarını yenileyemiyor. Yenilense bile bir süre önce atılan tweetler olduğu gibi kalıyor ve yeni tweetler görüntülenmiyor. Bazı durumlarda, tweet’ler hiç yüklenmez bile. Sorun hem Twitter’ın internet sitesinde hem de Twitter uygulamasında yaşanıyor.

Tweet göndermek mümkün gibi görünse de zaman çizelgeleri devre dışı olduğu için tweetleri sadece yazarlar görebiliyor. Twitter Arama da çalışmıyor. Down Detector web sitesinde kesinti hakkında binlerce rapor var gibi görünüyor.

Dünya çapında bildirilen sorunlar

Kesintiye neyin sebep olduğu belli değil, ancak Twitter hafta sonu dördüncü tur işten çıkarmalarını gerçekleştirerek kalan iş gücünün %10’unu azalttı. İşten çıkarmaların, reklamcılık ve altyapı mühendisliği de dahil olmak üzere çeşitli departmanları etkilediği ve şirketin şu anda 2.000’den az çalışanı olduğu bildiriliyor. Elon Musk görevi devraldığında toplam Twitter çalışan sayısı 7.500 civarındaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu